Αναβολή για το αίτημα των τεσσάρων

Η εκδίκαση του αιτήματος των Ντονά, Σαμικά, Μηνούδη, Ψάρρα περί αφαίρεσης βαθμών από το ΤΑΑ Παναθηναϊκός αναβλήθηκε για της 10 Φεβρουαρίου.

Παρασκευή, 24 Ιανουάριος 2014

Τι ντέρμπι ήταν αυτό!

Σε ένα παιχνίδι - διαφήμιση του βόλλεϋ, ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-2 της ΑΕΚ, φτάνοντας σε μία υπερπολύτιμη (την τρίτη συνεχόμενη) νίκη, που ίσως αποδειχθεί καθοριστική στη "μάχη" παραμονής που δίνει η ομάδα!

Παρασκευή, 17 Ιανουάριος 2014

Μαχητική Ψυχή στο Βραχάτι!

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού στο βόλλεϋ κατέθεσαν την ψυχή τους κόντρα στον Παμβοχαϊκό και πήραν καθαρή (και πάρα πολύ σημαντική) νίκη με 1-3 σετ.

Πέμπτη, 16 Ιανουάριος 2014

Σε απολογία ο Παναθηναϊκός

Σε απολογία για τη συμπεριφορά των φιλάθλων του στον αγώνα με την Παναχαϊκή στην Κυψέλη κλήθηκε ο Παναθηναϊκός.

Δευτέρα, 13 Ιανουάριος 2014

Παναθηναϊκός - Παναχαϊκή 3-1 σετ

Ο Παναθηναϊκός πραγματοποίησε την καλύτερη φετινή του εμφάνιση (από άποψη -κυρίως- διάρκειας) στο πιο κρίσιμο μέχρι τώρα παιχνίδι της χρονιάς και νίκησε με 3-1 σετ την Παναχαϊκή στο κλειστό της Κυψέλης που… έβραζε.

Η Θύρα 13 καλεί με ανακοίνωσή της τον κόσμο του Παναθηναϊκού να δώσει δυναμικό «παρών» στον κρίσιμο αγώνα βόλλεϋ με αντίπαλο την Παναχαϊκή (Δευτέρα 13/1, 17:00).

Τετάρτη, 08 Ιανουάριος 2014

Mε το δεξί τα κορίτσια

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το 2014 για τα κορίτσια του Παναθηναϊκού. Οι πράσινες επιβλήθηκαν εντός έδρας επί της Σταυρούπολης με 3-0 σετ σε εξ' αναβολής αναμέτρηση. Παράλληλα, το Τριφύλλι εκμεταλλεύτηκε την ήττα του Πανναξιακού από τον Ηρακλή Κηφισιάς και έμεινε μόνο τέταρτο στον βαθμολογικό πίνακα.

Παρασκευή, 20 Δεκέμβριος 2013

Νέα ήττα, αυτή τη φορά από Άρη

Χωρίς να έχει πετύχει ούτε μία νίκη ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο του Πρωταθλήματος Βόλλεϋ ο Παναθηναϊκός, που ηττήθηκε και από τον Ηρακλή με 0-3 σετ στο κλειστό της Κυψέλης. «Είναι αναστρέψιμη η κατάσταση», δηλώνει ο Γιάννης Καλμαζίδης.

Το Μονομελές Δικαιοδοτικό Όργανο αποφάσισε την απαγόρευση μεταγραφών στον Παναθηναϊκό λόγω οφειλών προς τον πρώην παίκτη του τριφυλλιού, Στάθη Ντονά.