Βόλλεϋ

Πέμπτη, 19 Δεκέμβριος 2013

Φιλική ήττα από Κηφισιά

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 3-0 από τον Α.Ο Κηφισιάς στο Ζηρίνειο με τον Γιάννη Καλμαζίδη να βγάζει χρήσιμα συμπεράσματα για την ομάδα του ενόψει και της αναμέτρησης της Παρασκευής με τον Άρη στην Κυψέλη.

Σάββατο, 14 Δεκέμβριος 2013

Ανταγωνιστικός μόνο για ένα σετ

Μόνο η εμφάνιση του τρίτου σετ ήταν κόντρα μεταξύ του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακούστο κλειστό του Ρέντη και στο ντεμπούτο του Γιάννη Καλμαζίδη στον πάγκο του Τριφυλλιού τη 10η αγωνιστική.

Πέταξαν τζάμπα έναν βαθμό...

Έναν πολύ σημαντικό βαθμό άφησαν τα κορίτσια του Παναθηναϊκού στη Νέα Ιωνία. Οι «πράσινες», εμφανίστηκαν στο τρίτο σετ για πρώτη φορά στο παιχνίδι και κατάφεραν να κάνουν το 2-0, 2-3 σετ και να πάρουν τη νίκη...

Τρίτη, 10 Δεκέμβριος 2013

Ανακοινώθηκε ο Καλμαζίδης

Ο Γιάννης Καλμαζίδης θα είναι ο νέος προπονητής της ομάδας βόλλεϋ του Παναθηναϊκού, όπως ανακοίνωσε το «πράσινο» ΤΑΑ.

Κίνηση για Καλμαζίδη

Άμεση ήταν η αντίδραση του Παναθηναϊκού μετά το διαζύγιο που υπήρξε με τον Γιάννη Λάιο. Οι «πράσινοι» στράφηκαν σε ελεύθερους προπονητές με τους Καλμαζίδη και Ζαλμά να ήταν οι βασικοί υποψήφιοι. Τελικά όπως όλα δείχνουν, ο νέος προπονητής του «τριφυλλιού» θα είναι ο Ομοσπονδιακός της Εθνικής Γυναικών.

Δευτέρα, 09 Δεκέμβριος 2013

Λύση συνεργασίας με Λάιο

Η ομάδα βόλλεϋ του Παναθηναϊκού δεν έχει σταυρώσει νίκη στο πρωτάθλημα και οι άνθρωποι του τμήματος αναζητούν λύσεις για να μπορέσουν οι «πράσινοι» να παραμείνουν στην κατηγορία. Για το λόγο αυτό λύθηκε η συνεργασία του Τριφυλλιού με τον Γιάννη Λάιο.

Η ομάδα παίδων του Παναθηναϊκού νίκησε στην τελευταία αγωνιστική της Α' φάσης του πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ τον Απόλλωνα με 3-0 σετ. Αντιθέτως, δεν τα κατάφεραν οι Έφηβοι που ηττήθηκαν με το ίδιο σκορ από την ΑΕΚ.

Σάββατο, 07 Δεκέμβριος 2013

Πάλεψε σε ένα μόνο σετ

Τραγική ήταν η εμφάνιση του Παναθηναϊκού κόντρα στην Κηφισιά στο «κλειστό» της Κυψέλης και φυσιολογικό επακόλουθο η ήττα με 3-0. Χωρίς νίκη παραμένουν οι «πράσινοι» στο πρωτάθλημα και τα περιθώρια έχουν στενέψει ασφυκτικά.

Μονόδρομος η νίκη με Κηφισιά

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται την Κηφισιά το απόγευμα του Σαββάτου στις 7μμ. στην Κυψέλη για την 9η αγωνιστική της Volleyleague ΟΠΑΠ. Το Τριφύλλι μετά το βαθμό που πήρε από την προηγούμενη αγωνιστική αναζητά την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα στον πρώτο εντός έδρας αγώνα του Γκάλιτς, ενώ προβλήματα δεν υπάρχουν για την ομάδα του Γιάννη Λάιου.