Βόλλεϋ

Ο Παναθηναϊκός υποδέχθηκε το Μαρκόπουλο στο κλειστό της Κυψέλης στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής και πήρε την πρώτη εντός έδρας νίκη του και μάλιστα «καθαρή», με 3-0 σετ. Το Τριφύλλι έσπασε το ρόδι, μετά από ένα συναρπαστικό ματς που κράτησε έντονο το ενδιαφέρον των φιλάθλων.

Γράφει η Τριφυλλόεσσα

«Απολαμβάνω που βρίσκομαι στον Παναθηναϊκό», δήλωσε ο Ντάνιελ Γκάλιτς, που φόρεσε για πρώτη φορά τα «πράσινα» στο φιλικό παιχνίδι με την ΑΕΚ στον Τάφο του Ινδού.

Τετάρτη, 27 Νοέμβριος 2013

Γκάλιτς, το δώρο του Δημήτρη!

Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος είναι εκ των Παναθηναϊκών που στήριξε φέτος τη νέα προσπάθεια στο βόλλεϋ ανδρών και την προσπάθεια για εξυγίανση.

Σάββατο, 23 Νοέμβριος 2013

Παραμένει χωρίς νίκη

Η ομάδα βόλλεϋ του Παναθηναϊκού δεν κατάφερε ούτε κόντρα στον Φοίνικα Σύρου στο κλειστό της Κυψέλης, να πάρει τον πρώτο της πόντο στο πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 1-3.

Τα... Φίνα Κορίτσια επικράτησαν μέσα στην Θεσσαλονίκη των Μακεδόνων Αξιού με 3-1 συνεχίζοντας τις εξαιρετικές τους εμφανίσεις.

Τα διαιτητικά λάθη έχουν στερήσει από την ομάδα βόλλεϋ πόντους, σετ, αλλά και τη δυνατότητα να διεκδικήσει νίκες. Το ΤΑΑ Παναθηναϊκός εξέδωσε καυστική ανακοίνωση κατά της διαιτησίας

Τρίτη, 19 Νοέμβριος 2013

Το Σάββατο (23/11) με Φοίνικα

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα βόλλεϋ ανδρών. Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται στην Κυψέλη τον Φοίνικα Σύρου, το Σάββατο 23 Νοεμβρίου.

Σάββατο, 16 Νοέμβριος 2013

Νίκη... αγνοείται

Η ομάδα βόλλεϋ του Παναθηναϊκού δεν τα κατάφερε ουτε στη Λαμία και ηττήθηκε από την τοπική ομάδα με 3-0 σετ, στην αναμέτρησης της 6ης αγωνιστικής.

Τα κορίτσια του Παναθηναϊκού βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 σετ από τον Ολυμπιακό στην Κυψέλη έστειλαν το ματς στο τάι μπρέικ και έχασαν στις λεπτομέρειες μία τεράστια νίκη.