Σάββατο, 07 Δεκέμβριος 2013

Πάλεψε σε ένα μόνο σετ

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)

Τραγική ήταν η εμφάνιση του Παναθηναϊκού κόντρα στην Κηφισιά στο «κλειστό» της Κυψέλης και φυσιολογικό επακόλουθο η ήττα με 3-0. Χωρίς νίκη παραμένουν οι «πράσινοι» στο πρωτάθλημα και τα περιθώρια έχουν στενέψει ασφυκτικά.

Το Τριφύλλι μπήκε αποφασισμένο για κάτι καλό στον αγώνα και με δυνατές μονομαχίες στο φιλέ κατόρθωσε να προηγείται με 22-18 στο πρώτο σετ. Από εκείνο το σημείο και έπειτα υπήρχε μόνο μία ομάδα στο γήπεδο και δυστυχώς δεν ήταν ο Παναθηναϊκός αυτή. Η Κηφισιά κατόρθωσε και ανέτρεψε το σκορ και πήρε το πρώτο σετ με 24-26, ενώ δεν συνάντησε καμία δυσκολία στα επόμενα δύο, τα οποία κέρδισε με 11-25 και 14-25.

Τα σετ: 24-26, 11-25, 14-25